MESCİD-İ AKSA TURLARI
Fiyat
: 21800,00 TL / Adet
Beğenilen Tur
Yorum Yap
En İyi Fiyat
Garantisi
Bu ürün daha önce  429 kere ziyaret edildi.

Tur Açıklaması

Tur Programı

1.Gün  Perşembe Istanbul - Telaviv  : İstanbul Anadolu yakası Kurtköy Sabiha Gökçen Hava limanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus  Hava Yolları Telaviv kontuarı önünde  saat ......... da Tur Görevlisi ilebuluşma. Bagaj teslimi Check -in İşlemleri sonrası saat: ........ ’da Telaviv’ e hareket ve saat ........ ’ da varış.  Bagaj Gümrük ve Giriş işlemlerinden sonra aracımız ile Telaviv-Yafa’ ya hareket ediyoruz. Yafa’da Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi, sahil gezintisi. İsteyenler  Osmanlı eseri olan bir Filistin restoranında öğle yemeği alabilirler. Daha sonra Kudüs’ teki otelimize transfer (1 saat). Otele varış  ve yerleşme (1saat). Daha sonra Mescid-i Aksâ’da akşam ve yatsı namazları kılıyoruz. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği alıyoruz ve geceleme Otelimizde.

2.Gün Cuma Kudüs      :   Mescid-i Aksâ’ da İsteyenler için sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde yapacağımız Sabah kahvaltısından sonra saat 08.00’ de  tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dakika sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret ve sonra Lut Gölü, Ölü Deniz bölgesine hareket ediyoruz yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sonrası Deniz seviyesinden 400 metre  aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş (15 dk.), burada alış-veriş molası ve sonra Hazreti Musa kabri ve Külliyesine intikal(20 dk.) Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket (40 dk.). Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme. 

3.Gün Cumartesi Kudüs     : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı kılıyoruz. Saat 06.00-07.30 arası otelimizde Sabah kahvaltısı yapıyor  ve saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket ediyoruz yaklaşık 10 dakika sonra varıyoruz  buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası veriyoruz , Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa daki CUMA  namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti için serbest zaman. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.

 

4.Gün Pazar Telaviv-Istanbul     : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-08.30 arası otelde son sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Sabah Saat 11.00’e kadar odalar boşaltılıp Valizler otel lobisine indirilecek.  Saat: 11:30’da Telaviv Hava limanına hareket ediyoruz,varış sonrasında Bagaj Teslimi Check-in ve Bilet İşlemler sonrasında Saat ........ de İstanbul Sabiha Gökçen Hava limanına (SAW)  hareket ediyoruz . Istanbul saati ile .......... varış ve turumuzun sonu

 *İçerik aynı kalmak sartı ile Program akışında değişiklik olabilir *

 *Programdaki uçak saatleri farklılık gösterebilir. Gezi Tarihinizdeki Uçak kalkış ve dönüş saatlerini sorunuz

Ödeme Seçenekleri

Bu ürün için taksit seçeneği yoktur.

Yorumlar (0)

Bu ürün için hiç yorum bulunmamaktadır.